Will Smith özür diledi | Kültür-Sanat Haberleri

Oscar Ödülleri olarak da malum ve beyaz perde dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 94. Akademi Ödülleri töreninde, eşi Jada Pinkett Smith’e yapmış olduğu şakayı kaldıramayarak güldürmen sunucu Rock’a tokat atan Smith, Instagram paylaşımında, Akademi’den, sunucu Chris’ten, geceye katılanlardan ve dünyanın dört bir yanından izleyen herkesten özür dilediğini belirtti.

Smith yazılı açıklamasında, “Şiddetin her türlüsü zehirli ve yıkıcıdır. Dün geceki Akademi Ödülleri’ndeki davranışım kabul edilemez ve affedilemezdi.” ifadesini kullandı.

AA’nın haberine bakılırsa; latife yapmanın mesleğinin bir parçası bulunduğunu belirten Smith, “Sadece Jada’nın tıbbi durumuyla ilgili bir latife benim için oldukça fazlaydı ve duygusal tepki verdim.” açıklamasını yapmış oldu.

Siyahi oyuncu sunucu Chris Rock’a da seslenerek, “Senden her insanın önünde özür dilemek isterim Chris. Haddimi aştım ve yanıldım. Utandım ve davranışlarım olmak istediğim adama yakışmadı. Sevgi ve nezaket dünyasında şiddete yer yoktur.” diye yazdı.

EŞİNİN SAÇKIRAN PROBLEMİYLE İLGİLİ ŞAKAYA SİNİRLENDİ

Ödül töreninin güldürmen sunucu Chris Rock, Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in saçkıran rahatsızlığını komiklik mevzusu yapınca siyahi oyuncu sinirle sahneye gelmiş olarak Rock’a tokat atmış ve Smith’in “karımın adını ağzına alma” diye iki kez bağırması canlı yayına yansımıştı.

Rock, tokat yedikten sonrasında soğukkanlılığını korumuş ve Los Angeles Polis Departmanına bakılırsa, suçlamada bulunmayı reddetmişti.

Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda yaşanmış olan olayın peşinden, Kral Richard filmindeki oyunculuğuyla “En İyi Erkek oyuncu” ödülünü almak suretiyle sahneye çıkan siyahi oyuncu Will Smith, vaka için Akademi Yönetiminden ve öteki adaylardan özür dilemiş olduğu konuşmasında gözyaşlarını tutamamıştı.

Merasim sonrasında Akademi Yönetimi, sahnede yaşanmış olan vakayla ilgili, “Akademi sertliği hiçbir şeklini tasvip etmez.” şeklinde bir tweet atmış, paylaşımın altında Smith’i eleştiren birçok yorum yapılmıştı.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.