‘Nuri İyem Fotoğraf Ödülü’ başvurular başladı

Evin Sanat Galerisi tarafınca düzenlenen “Nuri İyem Fotoğraf Ödülü”nün 16’ncısı bu yıl verilecek.
Büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türk genç ressamları desteklemek amacıyla 2006’dan bu yana verilen ödüle 5-12 Mayıs arası başvurulabilecek.
Covid-19 salgını sebebiyle iki aşamalı olarak hazırlanan müracaat formatı, ilk olarak 5 – 12 Mayıs tarihleri içinde www.evin-art.com ‘da yer edinen müracaat formu üstünden çevrimiçi olarak yapılıyor. Ödüle başvurmak isteyenlerin, bu formu eksiksiz olarak doldurmaları lüzumlu. Arkasından açıklanacak listedeki katılımcılardan, eserlerini 25 Mayıs – 3 Haziran tarihleri içinde, Evin Sanat Galerisi adresine teslim etmeleri isteniyor.

Nuri İyem Fotoğraf Ödülü’nün 2022 yılı seçici kurulu içinde şu adlar yer ediniyor; Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu, Gamze Büyükkuşoğlu, Cansen Ercan, Memet Güreli, Umut İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Feyyaz Yaman.
Seçici Kurul tarafınca belirlenen sanatçıya bu yıl, 15.000 TL para ödülü ve “Nuri İyem Fotoğraf Ödülü”nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafınca hususi olarak üretilen bronz heykel verilecek. Evin Sanat Galerisi’nin kurucusu Evin İyem’in anısına “Evin İyem Jüri Hususi Ödülü” adı altında verilmeye başlanan; gene jürinin belirleyeceği bir katılımcıya ise 7.500 TL para ödülü ve seramik sanatçısı Nasip İyem’in bir yapıtının bu ödül adına hususi olarak hazırlanmış röprodüksiyonu armağan edilecek.

“Nuri İyem Fotoğraf Ödülü” ve “Evin İyem Jüri Hususi Ödülü” kazananlarına ödülleri 16 Haziran’da açılacak Nuri İyem Fotoğraf Ödülü 2022 sergisinde verilecek. Nuri İyem Fotoğraf Ödülü 2022 sergisi, 7 Temmuz geçmişine dek Covid-19 tedbirleri kapsamında Evin Sanat Galerisi’nde görülebilecek.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.