‘Güne Bakan Cam Kırıkları’ tekrardan sahnede

İlk kez 16 Şubat’ta Beşiktaş Minoa’da sahnelenen “Güne Bakan Cam Kırıkları”, tek kişilik hayatlarında yaşayan iki yalnız insanoğlunun yalan, gerçek, kahkaha, gözyaşı dolu hikayelerini konu alıyor. Eserlerinde şakayla ciddiyeti, oyunla gerçeği bir arada vererek kalıplaşmış kuralları yıkan, ezberleri bozan ve elli senelik ömrüne 23 oyun sığdıran Memet Baydur’un 2 perdelik bu oyunu, gerçeklik terimi üstüne düşündüren, yaşamın anlamını sorgulatan bir yapıt olarak Türk tiyatrosunun eşi olmayan yapıtları içinde yer ediniyor. Oyunda iç hesaplaşmaları içinde yalnızlıklarını kırmaya çabalayan bir adam ve bir kadının resmi çiziliyor.

16’ncı Sadri Alışık Tiyatro ve Beyazperde Oyuncu Ödülleri’nde En İyi Hanım Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Almıla Uluer Atabeyoğlu ve gene fazlaca ödüllü oyuncularımızdan Kerem Atabeyoğlu’nun yönettiği ve oynadığı “Güne Bakan Cam Kırıkları”, Mecburi İstikamet Yapım tarafınca sahnelenirken, oyunun yaratıcı ekibini oluşturan ışık tasarımında Ayşe Sedef Ayter, müzik ve fotoğraf direktörlüğünde Efe Bahadır bulunuyor. Oyunun besteleri İklim Tamkan, poster tasarımı ise M.K. Perker imzası taşıyor.

“Güne Bakan Cam Kırıkları”, 5 Nisan Salı günü saat 20.30’da Cadde Bostan Kültür Merkezi Ufak Salon’da ve 6 Nisan Çarşamba günü saat 20.30’da ise Akaretler Minoa’da seyircilerle buluşacak.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.