BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL BASIN BAYRAMINI KUTLADI

admin Temmuz 24, 2021 36 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz
BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir bildiri yayınlayarak başta basın mensupları olmak suretiyle tüm basın çalışanlarının bayramını kutladı.

Başkan Mustafa Çöl mesajında; “Değişen teknolojinin ve modernizasyonun ışık hızıyla ilerlediği günümüzde, gerek devletimizde, gerek coğrafyamızda gerekse dünyanın değişik bir noktasında yaşanmış olan gelişimleri, dürüst, yansız, doğru ve süratli bir halde kamuoyunun bilgisine sunarak toplumu aydınlatmak görevini başarıyla yerine getiren tüm basın teşkilatımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramlarını kutlama ediyorum.

24 Temmuz 1908 zamanı basınımızın gelişmesinde ve ifade özgürlüğünün yerleşerek bugünlere ulaşmasında mühim bir yere haizdir. Basın, meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde yansız, doğru, süratli şekilde data ve haber vererek halkın haber alma hakkını sağlamada büyük bir güce haizdir. Her türlü şart ve şartlar altında büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren basın mensuplarımız, demokratik hayatımızın gelişim sürecinde halkı bilgilendirme, bilinçlendirme ve kamuoyunda lüzumlu hassasiyetlerin oluşturulmasına oldukca büyük katkı sunmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk basınında sansürün kaldırılmasının 113. yıl dönümünde gece gündüz demeden, mesai gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan yerelden ulusala tüm basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar temenni ediyorum.”

Etiket:

admin

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 75 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.