‘Bana Karanlığını Anlat’ İstanbul Film Festivali’nde yarışacak

İstanbul Film Festivali’nde yarışacak

Yönetmenliğini ve senaristliğini Gizem Kızıl’ın üstlendiği, yapımcılığını Ayşe Barım’ın, ortak yapımcılığını Gizem Kızıl, Bulut Reyhanoğlu ve Emre Oskay’ın yapmış olduğu, ‘Bana Karanlığını Anlat’, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafınca düzenlenen 41’inci İstanbul Film Festivali’nde yarışacak.

Gizem Kızıl’ın ilk uzun metraj filmi olan ‘Bana Karanlığını Anlat’, bu yıl 41’incisi düzenlenecek olan İKSV İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma kısmı ve ‘Seyfi Teoman İlk Film Yarışması’nda yer alacak.

Aslıhan Gürbüz’ün başrolünde yer almış olduğu filmin kadrosunda; Serpil Gül, Gizem Kuvvetli, Yasemin Szwalowski, Selim Can Yalçın, Giray Altınok, Mehmet Yılmaz Ak, Ersin Arıcı, Aytek Şayan rol alıyor.
Kara güldürü türündeki film; kalp krizi sonrası vefat eden Veli Bağdatlı’nın defni öncesi gasilhaneye getirilmesiyle aile içinde gizli saklı kalmış tüm çatışmalar su yüzüne çıkar. Senelerdir mutsuz bir evliliğin içine hapsolan ‘Nermin’ (Aslıhan Gürbüz), eşi ‘Veli’nin (Ersin Arıcı) ölümünün arkasından geçen yılların hesaplaşmasının gasilhanede hayata geçirmeye karar verir. ‘Nermin’in ‘Veli’ ile yüzleşmesi aslına bakarsak bir taraftan kendi hayatıyla yüzleşmesidir…

Gizem Kızıl Hakkında
1985’te Ankara’da hayata merhaba dedi. Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimlerinden mezun olduktan sonrasında, video ve fotoğraf üstüne yoğunlaşmış ve değişik türlerde klipler çekerek yönetmenliğe başladı. ‘Sorun’, ‘Dönüşüm’, ‘Tepedeki Ev’, ‘Kulis’ ve ‘Aşka Süre’ adlı kısa filmleri çekmiş, ‘Uyku Öncesi: Karanlık Masallar’ isminde podcast serisini ‘yeni nesil radyo tiyatrosu’ olarak tasarlayıp hayata geçirdi. Son olarak olan ‘Sıkıntılı Dijital Sahne’ projesinin yönetmenliğini yapmıştır. ‘Masumlar Apartman’ dizisinin senaryo ekibindedir.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.